Буктрейлер

Одним з ефективних видів сучасних мульти- медійних продуктів є буктрейлер, який набув поширення на початку ХХІ ст.

 Буктрейлер (від англ. book — книга, англ. trailer — тягач, причіп) покликаний просувати книгу, сприяти дове- денню її змісту до читача, залишити слід у його свідомості. Водночас він має інтригувати, викликати бажання самостійно прочитати книгу. 


 Існує велика кількість класифікацій буктрейлерів: 

— залежно від поставленої мети: бібліотечні та видавничі ; 

— за жанром: анонс і відгук; за формою виконання: повноцінний відеоролик та слайд-шоу; 

— за способом візуального втілення тексту: ігрові, неігрові, анімаційні; за змістом: розповідні, атмосферні, концептуальні; 

— за формою: ролик з акторською грою, комп'ютерна графіка або мультиплікація, колаж ;


Як же створити буктрейлер? 

Нічого складного, потрібно лише слідувати декільком порадам:

1. Вибір книги для реклами. Мотивацій у виборі книг для створення буктрейлера може бути безліч. Це реклама нових книг, просування книг-ювілярів, створення буктрейлерів, приурочених до дат і подій, є навіть буктрейлера книжкових виставок.

2. Створення сценарію до буктрейлера (продумати сюжет і написати текст). Сюжет - це основа Вашого відеоролика, те, з чого він буде складатися. Важливо внести інтригу і вибудувати сюжет таким чином, щоб читачеві неодмінно захотілося дізнатися, що ж буде далі. А дізнатися це можна, лише прочитавши книгу. Відеоролик не повинен бути довгим, не більше 3 хвилин, так як це оптимальний час, щоб утримати увагу глядача - потенційного читача.

3. Наступний етап роботи - необхідно підібрати картинки, відсканувати ілюстрації з книги, зняти своє відео або ж знайти відео з тематики в Інтернеті.

4. Записати озвучений текст, якщо це передбачено за сценарієм. Для запису і редагування звуку можна використовувати програму Sound Forge.

5. Для роботи з відео потрібно вибрати програму. Для початківців можна використовувати програму Windows Movie Maker. Ця програма є на всіх ПК, так як входить в пакет Microsoft Windows. Програма Movie Maker здатна брати і обробляти відеофайли з цифрової відеокамери, створювати із зображень слайд-шоу, додавати до відео заготовки, титри, звук, вирізати необхідні фрагменти і склеювати їх, створюючи при цьому ефектні переходи від фрагмента до фрагмента. Широко використовується для створення кліпів, відеопрезентацій та обробки аматорського відео.

6. Заключний етап - відеомонтаж. Вирізати / склеїти кілька фрагментів відео, додати звукову доріжку, змінити розмір відео, накласти ефекти, переходи.В результаті буктрейлер можна рекламувати в Інтернеті, блогах, на форумах, у популярних соціальних мережах.

Приклад буктрейлеру 

(Леся Українка "Лісова пісня")



Інтернет – ресурси:
🔺  Буктрейлер [Електронний ресурс] // Wiki.SibiriaDa. — Электрон. дан. — 2013. — Режим доступа: Режим доступу: http://wiki-sibiriada.ru/index.php/Буктрейлер, свободный. — Загол. с экрана. — Яз. рус.
🔺  Буктрейлер — жанр на грани [Електронний ресурс] // Bookmix. — Электрон. дан. — сор. 2004—2013. — Режим доступа: http://bookmix.ru/news/index.phtml?id=5570, свободный. — Загол. с экрана. — Яз. рус.
🔺  Буктрейлер — сучасна форма реклами книги [Електронний ресурс] // Віртуальний бібліограф / Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара — Електрон. дан. — сор. 2004—2013. — Режим доступу: http://biblio.lib.kherson.ua/buktreyler.htm, вільний. — Заголовок з екрану. — Мова укр.
🔺  Буктрейлери // Мультимедійні технології — Електрон. дан. — Режим доступу: https://sites.google.com/site/mmhdak/buktrejleri, вільний — Заголовок з екрану. — Мова укр.

Немає коментарів:

Дописати коментар